Festival zabudnutých remesiel

Letné prázdniny sú už za rohom. A hneď na ich úvod Vás pozývame stráviť víkend plný zážitkov na jeden z najobľúbenejších historických festivalov. Festival zabudnutých remesiel 2017 na hrade Červený Kameň 1. – 2. júla 2017.

Počujete cinkať kladivo o nákovu? Zvuk opravujúceho sa dreva? Trmu-vrmu na rušnom trhovisku? Cítite vôňu včelieho vosku? Čerstvo pečených placiek? Vnímate pestré farby stredoveku? Ako sa mihajú stuhy žongléra? Že nie?
Tak všetko toto a ešte viac budete mať možnosť spoznať na festivale venovanom prezentácii života stredovekého človeka – remeselníka. Stredovek je obdobím prepychu, radosti, tanca, kaukliarov, mocných mešťanov a šľachty, ale i časom skromnosti a hlbokej úcty k odmene za poctivú remeselnú lopotu či k darom od samotnej matky prírody. Dianie na trhovisku bude dopĺňané kvalitným celodenným programom pre malých i veľkých, navyše posilnený o autentickú hudobnú zložku.
Priamo na pľaci sa tiež budete môcť prevteliť do kože lukostrelca, osedlať oslíka či si vyskúšať dobýjanie slameného hradu. Atmosféru veselosti, ale i útrap dobového života zažijete len na Festivale zabudnutých remesiel na hrade Červený Kameň.

Tešíme sa na vás.